جزییات خبر

عنوان ✅ اطلاعیه‌ی مهم در مورد همکاری کنفرانس «بازی‌های رایانه‌ای؛ فرصت‌ها و چالش‌ها» با مجلات علمی-پژوهشی
تاریخ درج سه شنبه ١ آبان ١٣٩٧

متن خبر

اطلاعیه‌ی مهم در مورد همکاری کنفرانس «بازی‌های رایانه‌ای؛ فرصت‌ها و چالش‌ها» با مجلات علمی-پژوهشی

با عرض سلام خدمت پژوهشگران گرامی

مانند سال‌های قبل، با تعدادی از مجلات مورد تأیید وزارت علوم جهت همکاری در چاپ نسخه‌ی گسترش‌یافته‌ی مقالات برتر چهارمین کنفرانس «بازی‌های رایانه‌ای؛ فرصت‌ها و چالش‌ها» توافق به‌عمل آمده است. لیست این مجلات که در حال تکمیل است از منوی «فهرست مجلات مرتبط» وب‌سایت کنفرانس به آدرس http://cgco2019.kashanu.ac.ir/ در دسترس است.

برای پرهیز از ایجاد هرگونه شبهه، اعلام می‌گردد که چاپ مقالات در مجلات مورد تأیید وزارت علوم ضوابط غیرقابل‌تخطی دارد که از جمله‌ی آن‌ها، انجام چند داوری مستقل با تکمیل فرم‌های مخصوص توسط داوران است و اگر مجله‌ای این ضوابط را زیر پا بگذارد (که از جمله‌ی آن‌ها چاپ مقالات کنفرانس یا حتی چاپ مقالات گسترش‌یافته‌ی کنفرانس بدون انجام روند داوری‌های معمول است)، از سوی وزارت علوم سلب امتیاز شده و در لیست سیاه قرار می‌گیرد.
قالب توافق کنفرانس «بازی‌های رایانه‌ای؛ فرصت‌ها و چالش‌ها» با مجلات در «تسریع و تسهیل شرایط داوری» با رویه‌های کاملاً قانونی و مورد تأیید وزارت علوم است. لذا مجدداً تأکید می‌گردد که پذیرش مقالات در کنفرانس یا حائز شدن شرایط مقاله‌ی برتر و ارسال نسخه‌ی گسترش‌یافته‌ی مقاله به مجله، مطلقاً به معنی پذیرش مقاله در آن مجله نیست و روند داوری در آن مجلات با شرایطی که هم قانونی و هم مطلوب نویسندگان مقالات مرتبط با کنفرانس است، دنبال خواهد شد.

اعلام پذیرش نسخه‌ی گسترش‌یافته‌ی مقالات برتر در مجلات علمی-پژوهشی مورد تأیید وزارت علوم چیزی جز فریب اذهان پژوهشگران نیست و هرگز در سال‌های قبل نیز از طرف دبیرخانه‌ی این کنفرانس انجام نشده است که اگر چنین چیزی نیز توسط مجله‌ای انجام شود، مورد مؤاخذه‌ی وزارت علوم قرار گرفته و هیچ امتیازی به مقالاتی که اینگونه در آن چاپ شوند تعلق نخواهد گرفت.

چهارمین کنفرانس ملی بازی‌های رایانه‌ای؛ فرصت‌ها و چالش‌ها
اسفندماه 1397-دانشگاه کاشان